Gümüş Suyu Bilgi Bankası

Gümüş Suyu Bilgi Bankası​

Gümüş suyu bilgi bankası aklınıza takılan tüm soruları cevaplandırmaktan mutluluk duyar.

Saatlerce araştırdınız. Fakat tatmin edici bilgilere ulaşamadınız mı?Bu nedenle Gümüş Suyu Bilgi Bankası sayfasını oluşturduk.

Yola silverBIOTICS ile çıkın. Kafanız rahat etsin.

           Gümüş suyu nedir? PPM nedir? Nasıl kullanılır? Yüksek PPM daha iyi midir? Bütün Gümüş Suları ürünleri aynı mıdır? Kolloidal ne anlama gelir? Neden buzdolabına konulmaz? Hangi renk olmalıdır? Koyu renkli gümüş suyu zararlı mıdır? Gümüş suyu kaç PPM olduğunda şeffaf kalır? Neden plastik şişeye konulmaz? Neden koyu renkli şişe gereklidir? İşte tüm bu soruların cevaplarını Gümüş Suyu Bilgi Bankası sayfamızda topladık.

    Gümüş suyunun  farklı ülkelerde sayısız uygulama alanı bulunmasına rağmen, rahatlıkla erişilebilir bir gümüş suyu bilgi bankasının bulunmaması en büyük eksikliklerdendir. Toplu taşıma ve müşterek alan dezenfeksiyonu, gıda işleme süreçleri, hayvan çiftlikleri içme suyu dezenfeksiyonu, diş bakım ürünleri, ortodonti ve implant uygulamaları, tarımsal faaliyetler ve seracılık işlemleri, zirai ilaçlar, farklı sosyal amaçlı kullanılan havuz ve su depolarının sürekli dezenfeksiyonu, yara-yanık bakım ürünleri, küf ve rutubet giderme amaçlı boya ve yalıtım maddeleri gibi yüzey kaplamaları kolloidal gümüşün birincil olarak kullanıldığı en yaygın uygulama alanlarıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus şudur: Kolloidal Gümüş, %99.99 saflıkta gümüşün nano ebatlı taneciklerinden oluşur. Yani içeriği sadece gümüştür. Piyasada yaygınlıkla kolloidal gümüş adı altında gümüş tuzlarından üretilen (gümüş-nitrat, gümüş-sülfat, gümüş-klorür, gümüş-iyodür vb.) sahte solüsyonlar bulunmaktadır. Gümüş bileşikleri toksik etkiye sahip olmakla birlikte vücuttan atılması mümkün değildir. Zamanla dokularda birikme yaparak,  “arjiri” olarak bilinen kalıcı renk pigment değişimine sebep olurlar.

    Özellikle detaylı olarak Amerikan Ulusal Tıbbî Kütüphanesinde Kolloidal Gümüş hakkında yapılmış olan binlerce klinik araştırmanın yayınına ulaşabilirsiniz. Diğer yandan Kolloidal gümüş ile desteklediğimiz Anne-Bebek ürünlerimiz hakkında Merby’s Nursery üzerinde düzenli olarak bilgi paylaşımı yapmaktayız. Gümüş Suyuna ilişkin her türlü sorunuzu lütfen bize ulaşın sayfasından iletiniz. Aklınızdaki tüm sorulara net cevaplar sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

Doğru Ürünü Seçmek

Yanlış Bilinenler

Tarihte Gümüş

Ev Yapımı Gümüş Suyu